16.05.2016 ob 01:36

Dan mladosti v Brežicah

25. maja, ko se spominjamo dneva mladosti, bodo brežiške ulice zapolnili študenti Fakultete za turizem Univerze v Mariboru. Mesto bo polno mladih, ki se bodo med 10. in 13. uro predstavili s svojim delom ter preteklimi in prihajajočimi projekti. Eden takšnih je kuharica tradicionalnih posavskih jedi, ki bo izdana jeseni letos. Predpremierno jo bodo predstavili v sredo pred Mestno hišo, kjer bodo v pokušino ponudili tudi dve tradicionalni posavski jedi. Prva je šmoren s klobaso, sledi sladica - vinski trijed. Če vas zanimajo okusi hrane, ki so jih pripravljale generacije pred nami in predstavljajo posavsko kulinarično dediščino, se vidimo pred Mestno hišo Brežice.