02.09.2014 ob 02:57

Fakulteta za Turizem in Evropski teden mobilnosti

Imate doma staro kolo, ki ga ne uporabljate? Zakaj ne bi z njim polepšali Brežic in razveselili študentov?

EVROPSKI TEDEN MOBILNOSTI bo na tisoče evropskih mest tudi letos povezal v prizadevanjih za človeku bolj prijazne načine mobilnosti.

Tem prizadevanjem se priključujemo tudi na Fakulteti za Turizem skupaj z Občino Brežice in ZPTM Brežice.

Študenti so že večkrat izrazili željo, da bi tudi v Brežicah imeli možnosti izposoje koles.

Prvi korak k tej dobri ideji bo delavnica RECIKLIRAJ=BICIKLIRAJ, v kateri zbiramo stara kolesa.

Te bomo predelali v umetniške inštalacije in zanimiva prevozna sredstva in z njimi polepšali brežiške ulice.

V ponedeljek, 22.9.2014 vas tako vabimo na delavnico popravljanja, barvanja in olepšanja starih koles, ki bo potekala v centru Brežic kot del osrednje prireditve Evropski teden mobilnosti v Brežicah 2014.

Kolesa zbiramo do petka, 19.9.2014, vsak dan med 8. in 16.uro, na dvorišču Fakultete za turizem (CPB 36, Brežice). Kolesa lahko pridemo tudi iskat na dom.

Vse študente, ki vas zanima sodelovanje pri organizaciji dogodka, pa vabimo, da se nam pridružite!

Kontakt: Saša Božiček (08 2057 066) in Tanja Druks Ralinovski (08 2057 067)