13.07.2015 ob 10:30

Inavguracija dekan FT UM, izr. prof. dr. Boštjana Brumna

Na slovesni inavguraciji v petek, 10. 7. 2015, ki je potekala v Viteški dvorani gradu Brežice,  je Fakulteta za turizem, najmlajša članica Univerze v Mariboru dobila novega dekana. To je z mandatom do 7. julija 2019 postal izr. prof. dr. Boštjan Brumen, ki je nasledil doc. dr. Božidarja Veljkovića. Slovesnosti so se poleg članov akademskega zbora in zaposlenih Fakultete za turizem UM, starega in novega dekana udeležili prorektorja Univerze v Mariboru: doc. dr. Lučka Lorber in red. prof. dr. Niko Samec; v.d. prorektorica za študentska vprašanja Maja Žibert, župan Občine Brežice Ivan Molan, poslanec državnega zbora Tomaž Lisec, državna sekretarka Margareta Guček Zakošek, svetovalec predsednika vlade g. Klemen Babnik;  dekani fakultet članic Univerze v Mariboru, župani in predstavniki drugih občin, direktorji in predstavniki podjetij, občinski svetniki in seveda študenti Fakultete za turizem.V kulturnem programu je sodeloval mešani pevski zbor Viva Brežice pod vodstvom Simone Rožman Strnad.