03.11.2016 ob 01:06

Pomurski dnevi

Študentski svet Fakultete za turizem Univerze v Mariboru vabi na večdnevni dogodek Pomurski dnevi, ki bo potekal 9. in 10. novembra v Brežicah. Otvoritev dogodka bo 9. 11. 2016, ob 9. uri, v Domu kulture Brežice. S projektom Pomurski dnevi želijo študentom in drugim iz Slovenije predstaviti Pomurje, njegove značilnosti, kulinariko, turizem ...

Vodja projekta, študent Marko Lenarčič je idejo spisal kot projekt, katerega geslo je »Pomurje – Sanjava dežela ob reki Muri«. Pomurski dnevi bodo tako zajemali otvoritev projekta s kulturnim programom, dvodnevno konferenco o Pomurskem turizmu, kjer se bodo predstavili uspešni, manj znani in novi turistični ponudniki ter osebe, ki delajo v turizmu. Pripravili bodo tudi razstavo fotografij »Pomurje – pravljični diamant«. V sklopu projekta bodo pripravili kulinarični dogodek »Kürja glava«, katerega glavni namen je, da se študenti, predavatelji in turistični ponudniki spoznajo in družijo ob prijetni glasbi ter odlični pomurski kulinariki. Prav tako bodo poskrbeli, da bodo pomurski predavatelji in turistični ponudniki spoznali lokalno okolje, kjer deluje fakulteta, zato bodo za njih pripravili krajši ogled po okolici Brežic. Projekt bodo zaključili s »Kürja glava party« - pravo pomursko zabavo, kjer bodo združili moči Prekmurci, Prleki in Štajerci ter pokazali, kako se zabavajo v Pomurju. Spomladi 2017 pa se bodo odpravili na izlet v Pomurje, kjer bodo obiskali najbolj znane turistične znamenitosti in ponudnike, ki so jih podprli pri projektu.

Program konference najdete tukaj. Sprotne informacije pa spremljajte na FB strani dogodka.

Toplo vabljeni!