29.02.2016 ob 08:51

Sejem turizma – BEST 2016

V Beogradu se je od 19. do 21. februarja 2016 odvijal Sejem turizma – BEST 2016, katerega smo se ga udeležili tudi študenti Fakultete za turizem Univerze v Mariboru. Sejem turizma je bil organiziran za vse akterje in deležnike v turizmu, kjer so se predstavili izdelovalci spominkov (suvenirjev), proizvajalci tehnične opreme za turistične nastanitvene obrate, turistične agencije ter navsezadnje turistične destinacije. V sklopu Sejma turizma je bil organiziran še Sejem vin, kjer so potekale številne degustacije, na vseh področjih sejma pa je bila tudi možnost nakupa določenih turističnih produktov. Naši gostitelji so nam pripravili vodeno turistično turo po Beogradu, tako da smo študenti spoznali tudi kulturne znamenitosti mesta. Takšne izkušnje so neprecenljive, saj si študenti na ta način lahko spletemo številna poznanstva, širimo našo socialno mrežo in osvojimo nova znanja o turizmu.

Nika Mernik