21.02.2014 ob 01:53

2. letnik: Tečaj o kulturi oblačenja in vedenja za turistične delavce

Spoštovani študenti 2. letnikov,

Vabimo vas na tečaj

Turizem smo ljudje – kultura oblačenja in obnašanja v turizmu

Ljudje smo predvsem vizualna bitja. Zaradi čedalje hitrejšega življenjskega ritma smo se še dodatno izurili v zaznavanju in vrednotenju podob.

Celovito podobo poleg osebne urejenosti, oblačil in dodatkov oblikujejo tudi mimika telesa, način govora in naše vedenje – poznavanje osnovnih pravil bontona.

Primerna podoba v turizmu je neizbežna in prvi korak na poti k odličnosti.

Tečaj bo vodila Lea Pisani, avtorica knjižne uspešnice – prvega slovenskega priročnika o obleki, Obleka – kaj, kdaj, kako, v kateri je oblikovala merila za izbiro primernih oblačil za vse življenjske priložnosti. Po izobrazbi je univ. dipl. inž. oblikovanja tekstilij in oblačil.  Specializirala je v Londonu in pridobila naziv CMB Image Consultant. Znanje o kulturi vedenja je nadgradila v elitni šoli ISPD ( International School of Protocol and Diplomacy) v Bruslju. Izobražuje in svetuje v Sloveniji, Italiji in Avstriji. Svetovalka za kulturo oblačenja je šestnajst let. Svetuje in izobražuje v okviru izobraževalnih sistemov v različnih uspešnih podjetjih, ministrstvih, Upravni akademiji, oblikovala je programa Modni stilizem in Sodobna moda na Visoki šoli za dizajn, predava na Višji šoli za turizem in gostinstvo v Mariboru.

Predvideni termini, ki jih bo ob prvem srečanju možno še uskladiti:

14.3. (16.00 - 20.00)

21.3. (16.00 - 20.00)

26.3. (16.00 - 20.00)

28.3. (16.00 - 20.00)

31.3. (16.00 - 20.00)

Prosimo vas, da prijave oddate najkasneje do petka, 28.2.2014 na naslov referat.ft@um.si.