25.01.2017 ob 12:18

Spremembe Zakona o visokem šolstvu!

Spoštovani študenti,

-       v skladu s predhodno ureditvijo Zakona o visokem šolstvu (ZviS) je študentu status prenehal s trenutkom, ko je diplomiral. V praksi je to pomenilo, da je študent v času od diplome pa do nadaljevanja študija na 2. stopnji ostal brez statusa študenta in vseh pripadajočih pravic.

Po sprejetju novele ZViS pa sedaj študent do konca študijskega leta v katerega je vpisan tudi po zaključku študija obdrži status študenta, kar pomeni, da lahko zagovor diplome opravi kadarkoli bo to med študijskim letom želel.  SPREMEMBA VELJA LE ZA ŠTUDENTE PRVE STOPNJE.

-       Prav tako velja za študente 1. letnikov prve stopnje, da morajo opraviti preventivni sistematični zdravstveni pregled. Pred vpisom v drugi letnik bo potrebno zraven vpisne dokumentacije priložiti še potrdilo o opravljenem sistematičnem pregledu.

Lep pozdrav.

Študentski referat