Prijavni roki za študijsko leto 2017/2018

VPIS 2017/2018

RAZPIS ZA VPIS v dodiplomske študijske programe v študijskem letu 2017/2018 bo objavljen 1.2.2017 na spletnih straneh Visokošolske prijavno informacijske službe UM.

PRIJAVNI ROKI za Slovenske državljane in državljane članic EU

1. prijavni rok: 6. februar do 3. marec 2017
2. prijavni rok: 22. do 29. avgust 2017

PRIJAVNI ROKI za Slovence brez slovenskega državljanstva in tujce (izven EU)

Prijavni rok: odprt do 20. aprila 2017

Rokovnik prijavno-sprejemnih postopkov v študijskem letu 2017/2018

PRIJAVNI POSTOPEK

Prijavo za vpis kandidat odda preko elektronske vloge na spletnem portalu eVŠ, http://portal.evs.gov.si/prijava/.

Vsak kandidat lahko odda več prijav. V eni prijavi kandidat napiše en študijski program za katerega izpolnjuje pogoje za vpis, in sicer, če se prijavlja:

1) z digitalnim potrdilom, natisnjenega obrazca po pošti ne pošilja, temveč prijavo za vpis odda v VŠ do roka.

Poslati po pošti priporočeno:
- overjene fotokopije spričeval 3. in 4. letnika
- overjeno fotokopijo spričevala o zaključku srednje šole
(matura, poklicna matura, zaključni izpit, …)
(na prilogi mora biti naveden sklic na številko prijave za vpis).

2) z uporabniškim imenom in geslom, mora obrazec prijave za vpis poslati elektronsko v eVŠ do roka, ga nato natisniti, podpisati in ga s prilogami:
- overjene fotokopije spričeval 3. in 4. letnika
- overjeno fotokopijo spričevala o zaključku srednje šole
(matura, poklicna matura, zaključni izpit, …)
Poslati po pošti priporočeno do datuma, ki ga določa vsak posamezen prijavni rok.

Pomembno!
Kot pravočasna prijava se upošteva:
1. prijava, ki je bila izpolnjena in oddana z elektronskim podpisom v eVŠ do roka določenega z razpisom
2. prijava, ki je bila izpolnjena v eVŠ do roka, natisnjena v istem besedilu, kot je besedilo v zadnjem oddanem obrazcu v eVŠ, podpisana in priporočeno poslana do roka določenega z razpisom.