Obvestila Študentskega sveta FT

Univerzitetna športna liga za prvaka Univerze v Mariboru

Univerzitetna športna liga za prvaka Univerze v Mariboru je tradicionalno tekmovanje, v katerem se pomerijo ekipe iz članic UM. Študenti se lahko pomerijo v nogometu, košarki in odbojki, študentke pa v odbojki.

Kako se prijaviti?
Kontaktiraj koordinatorja za šport na fakulteti (Tomi Špindler, tomi.spindler@student.um.si, 070 865 593) ter mu sporoči, v kateri disciplini bi rad/a sodeloval/a, da te prijavi v ekipo.

Prijave so možne do 26.10.2016 do 12:00!

Pomembno je, da tekom študijskega leta ne “migamo” samo z možgani, ampak da v obštudijskem času razgibamo tudi svoje telo. Pridruži se Univerzitetni športni ligi za prvaka Univerze v Mariboru ter preživi športne, družabne in tekmovalne trenutke z ekipo iz svoje fakultete ter z ekipami iz drugih fakultet!

______________________________________________________________________________________

Teden zdravja 2016

4. 4. 2016

7. aprila obeležujemo SVETOVNI DAN ZDRAVJA. Študentski svet FT UM v ta namen pripravlja določene aktivnosti, ki se bodo odvijale v letošnjem tednu zdravja.

Torek, 5. 4. 2016
- Rekreacija v športni dvorani MC Brežice (od 14:00 do 16:00)

Sreda, 6. 4. 2016
- Faxovski pohod na Šentvid. (15:00, zbor na FT)

Četrtek, 7. 4. 2016
- Zdrav zajtrk v avli Fakultete za turizem (od 8:00 do 10:00)
- Filmski smoothie večer (ob 18:00, avla FT).

Vabljeni, da se aktivnosti udeležite v čim večjem številu!

Kot vsako leto, pa je Študentski svet UM tudi letos pripravili zelo pester in raznolik program, s katerim želi študente spodbuditi k aktivnejšemu preživljanju prostega časa, vzdrževanju telesne kondicije in razvijanju pozitivnega odnosa do zdravega načina življenja. Torej vabljeni tudi v Maribor. Več informacij

Z materami v pomlad

Študenti Fakultete za turizem vas vabimo na tradicionalno prireditev Z MATERAMI V POMLAD, ki bo v torek, 22.3.2016 ob 17. uri v Viteški dvorani Posavskega muzeja Brežice.

Na Fakulteti za turizem v Brežicah UM, se bo v četrtek 25. 2. 2016 ob 15.00 odvijala delavnica "Pripravljen na trg dela!"

Se sprašujete kako pripraviti optimalen življenjepis? Kako biti opažen med 200 prijavljenimi? Kakšne so inovativne oblike iskanja dela?
Na brezplačni delavnici boste izvedeli vse to in še mnogo več. Prijavite se do 24. 2.na delavnica.cv@gmail.com, ali na 040 125 708.

Lepo vabljeni!

Pozdravljeni,

Ekipa Društva mladih v turizmu (DMT) Vas vljudno vabi na srečanje Društva Mladih v turizmu, ki bo v sredo, 24.2.2016, ob 18h na Rimski cesti 2b v Ljubljani, kjer so prostori zavoda Tovarna trajnostnega turizma Goodplace.
Za dodatna vprašanja so vam na voljo preko elektronske pošte info@dmt-slovenija.si

Prilagamo še vabilo in nagovor za nove člane.

Lepo vabljeni.

Študentska anketa

Spoštovani študenti!

Študentska anketa je mnenjska anketa, s katero študenti izražamo svoje mnenje o pedagoškem delu visokošolskih učiteljev in sodelavcev, ki sodelujejo pri izvedbi študijskega procesa na vseh članicah Univerze v Mariboru. Študentom daje možnost neposrednega izražanja mnenja o pedagoškem procesu ter pedagoških delavcih.

Rezultati ankete so faktor, ki pripomorejo k spremembam – vplivajo na študijske programe in njihovo izvedbo ter na pedagoško delo na splošno, zato je zaželeno, da smo pri odgovorih čim bolj natančni in dosledni.

Več o študentski anketi si lahko preberete tukaj.

Fakulteta za organizacijske vede od 15. – 18. marca 2016 organizira že tradicionalno 35. konferenco o razvoju organizacijskih znanosti v Portorožu.V sklopu konference je organizirano tudi tekmovanje v Študiji primera (Case study). Vljudno vabimo študente, da prijavite svojo ekipo. Ekipe se lahko formirajo tudi s študenti različnih fakultet, tako da vabljeni vsi zainteresirani študenti. Tekmovanje je primerno za vse študente, ki želijo v času študija pridobiti širši vpogled v področje uporabnega znanja. Več o študiji primera si lahko preberete tudi na spletni strani.

V Novem Sadu se je od 27. do 29. novembra odvijal II. mednarodni kongres študentov hotelirstva in turizma - #MEKST2015, ki so se ga udeležili tudi študenti Fakultete za turizem UM. Kongres je bil organiziran za študente, profesorje in asistente s področja turizma, hotelirstva in sorodnih študij z namenom povezovanja, spodbujanja timskega dela in tekmovalnega duha ter pridobivanja novega znanja.

Poročilo in fotografije s kongresa si lahko ogledate tukaj

20. Projekt - On-line borza raziskovalnih nalog (več informacij)

19. Prireditve v mesecu decembru (več informacij)

18. Red Wine Christmas party Fakultete za turizem (več informacij)